Терапія розладу харчової поведінки, таких як анорексія або булімія, забезпечує успішне лікування. Зазвичай це робиться за допомогою когнітивно-поведінкової терапії (КПТ). Це підхід спрямованного вивчення і зміни психологічних механізмів, які зумовлюють розлад харчової поведінки.

Терапія розладу харчової поведінки
Терапія розладу харчової поведінки – методологія лікування
У КПТ для розладів харчування важливо розібратися у негативних думках та переконаннях, що впливають на поведінку пацієнта. Терапевт сприяє розвитку стратегій копінгу, щоб допомогти клієнту краще управляти стресом та емоціями. Тих, що можуть призводити до неконтрольованого вживання іжї чи спостереження за вагою.
Одним із ефективних підходів у КПТ є експозиційна терапія, коли пацієнт поступово конфронтується зі страхами, пов’язаними з їжею. Але не вдається до компульсивної поведінки. Це допомагає знизити тривогу та підвищити терпимість до дискомфорту.
У КПТ для розладів харчової поведінки можуть використовуватися раціонально-емоційні техніки, спрямовані на зміну шкідливих переконань щодо їжі та ваги. А також підвищення самосвідомості щодо власних емоцій та потреб.
Крім того, важливе значення має підтримка з боку сім’ї та групова терапія. Тут пацієнти можуть ділитися своїм досвідом та отримувати підтримку від інших. Від людей, які проходить той самий шлях до одужання.
Терапія розладу харчової поведінки – це поєднання різних методів психотерапії, індивідуально підібраних для кожного клієнта. Вони допомагають досягти успішного та стійкого результату в лікуванні.
Записатись на консультацію можна, заповнивши контактну форму. Адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом.