Генералізований тривожний розлад (ГТР) є одним з найбільш поширених розладів тривожності, що характеризується підвищеною тривогою та переживанням постійного стану напруги та тривоги.
Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є ефективним методом лікування ГТР і спрямована на ідентифікацію та зміну деструктивних думок та поведінки, що призводять до тривоги.
У КПТ для ГТР клієнти вчаться розпізнавати та розуміти свої тривожні думки та переконання. А також їх взаємозв’язок із емоціями та фізичними відчуттями. Терапевт сприяє виробленню нових стратегій копінгу, які допомагають клієнту краще керувати тривогою та стресом.
Запланувати консультацію з терапевтом можна негайно
Перший крок до рівноваги
Терапія генералізованого тривожного розладу - шляхи лікування
Одним із ключових аспектів КПТ для генералізованого тривожного розладу є когнітивна переробка. Тобто перегляд та переоцінка негативних думок та переконань, що викликають тривогу. Клієнти вчаться розрізняти між реальними та уявними. Вони також вчаться використовувати більш об’єктивний підхід до оцінки ситуацій.
Додатково, в КПТ ГТР може використовуватися експозиційна терапія. Коли клієнт поступово конфронтується з ситуаціями, що викликають на сполох. Але робить це під контролем і за допомогою терапевта. Це допомагає знизити тривожну реакцію та навчити клієнта краще впоратися зі своїми страхами.
Крім того, у КПТ ГТР можуть використовуватися техніки релаксації та дихальні вправи, спрямовані на зниження фізичних симптомів тривоги та покращення загального самопочуття.
Важливо також звертати увагу на розвиток стратегій самозахисту та підвищення самопочуття ефективності й впевненості клієнта у своїх здібностях.
Загалом, когнітивно-поведінкова терапія є ефективним підходом для лікування генералізованого тривожного розладу. Оскільки вона дозволяє клієнтам розвивати нові навички управління емоціями та думками. Це допомагає покращити їхню якість життя та знизити рівень тривоги.
Записатись на консультацію можна, заповнивши контактну форму. Адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом.
Зміни своє життя
Знайдіть свій внутрішній світ та щастя
Наші фахівці
Що не можна робити за панічних атак? Як не зашкодити?
Розглянемо поширені помилки та дії, яких слід уникати під час панічної атаки. Чому деякі інтуїтивні реакції можуть справді посилити ситуацію? І що краще робити задля зниження інтенсивності нападу? Обговоримо, як важливо підтримувати спокій. Як слідувати ефективним методам самодопомоги для полегшення симптомів та запобігання подальшим атакам.
Терапія для пар
Терапія для пар – це форма психотерапії, яка спрямована на покращення взаємовідносин та комунікації у парі. Вона може бути корисною партнерам, які бажають поліпшити свої відносини, вирішити конфлікти, покращити спілкування та розуміння один одного.
Ірина Шевченко
Шевченко Ірина – психолог у напрямках гештальт-терапія, схема-терапія, терапія прийняття та відповідальності, емоційно-фокусована терапія пар.
Допомога підлітку при депресії: поради для батьків та оточуючих
Ця стаття надає батькам і оточуючим поради про те, як допомогти підліткам, які страждають на депресію. Обговорюються різні стратегії та підходи, включаючи комунікаційні навички, створення підтримуючого середовища та важливість звернення за професійною допомогою. Ви дізнаєтесь, як правильно реагувати на поведінку підлітка. І які ресурси можуть допомогти у цей скрутний період.
Олександра Шигіда
Олександра Шигіда – магістр психології, консультант у методі позитивної та транскультуральної психотерапії, член WAPP.
Перша допомога при депресії: що робити у критичні моменти
Які дії можна вжити у моменти виникнення депресії? Для полегшення симптомів та запобігання погіршенню стану. Обговорюємо важливі кроки першої допомоги. Включаючи способи швидкого реагування, підтримку з боку близьких та професійну допомогу. Ви дізнаєтеся про те, як підготуватися до таких ситуацій та які стратегії самодопомоги можуть бути ефективними.