Терапія розладу харчової поведінки, таких як анорексія або булімія, забезпечує успішне лікування. Зазвичай це робиться за допомогою когнітивно-поведінкової терапії (КПТ). Це підхід спрямованного вивчення і зміни психологічних механізмів, які зумовлюють розлад харчової поведінки.
Запланувати консультацію з терапевтом можна негайно
Перший крок до рівноваги
Терапія розладу харчової поведінки - методологія лікування
У КПТ для розладів харчування важливо розібратися у негативних думках та переконаннях, що впливають на поведінку пацієнта. Терапевт сприяє розвитку стратегій копінгу, щоб допомогти клієнту краще управляти стресом та емоціями. Тих, що можуть призводити до неконтрольованого вживання іжї чи спостереження за вагою.
Одним із ефективних підходів у КПТ є експозиційна терапія, коли пацієнт поступово конфронтується зі страхами, пов’язаними з їжею. Але не вдається до компульсивної поведінки. Це допомагає знизити тривогу та підвищити терпимість до дискомфорту.
У КПТ для розладів харчової поведінки можуть використовуватися раціонально-емоційні техніки, спрямовані на зміну шкідливих переконань щодо їжі та ваги. А також підвищення самосвідомості щодо власних емоцій та потреб.
Крім того, важливе значення має підтримка з боку сім’ї та групова терапія. Тут пацієнти можуть ділитися своїм досвідом та отримувати підтримку від інших. Від людей, які проходить той самий шлях до одужання.
Терапія розладу харчової поведінки – це поєднання різних методів психотерапії, індивідуально підібраних для кожного клієнта. Вони допомагають досягти успішного та стійкого результату в лікуванні.
Записатись на консультацію можна, заповнивши контактну форму. Адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом.
Зміни своє життя
Знайдіть свій внутрішній світ та щастя
Наші фахівці
Тамара Грубі
Тамара Грубі – кандидат психологічних наук, психолог КПТ, схематерапевт, кар’єрний коуч, тренер, організаційний психолог.
Терапія розладу харчової поведінки
Терапія розладу харчової поведінки, таких як анорексія або булімія, забезпечує успішне лікування. Зазвичай це робиться за допомогою когнітивно-поведінкової терапії (КПТ). Це підхід спрямованного вивчення і зміни психологічних механізмів, які зумовлюють розлад харчової поведінки.
Психологічна допомога при депресії: методи та ефективність
У цьому розділі досліджуємо різноманітні методи психологічної допомоги при депресії. Оцінюємо їх ефективність. Обговорюємо як традиційні підходи, і інноваційні техніки. Аналізуємо переваги та обмеження. Ви дізнаєтеся про різні види терапії, їх підходи до лікування депресії. А також які фактори слід враховувати при виборі відповідного методу лікування для досягнення кращих результатів.
Кризова терапія
Кризова терапія – це форма психотерапії, спрямована на допомогу людям, які переживають надзвичайні події чи непередбачені життєві обставини, що викликають стрес і важкі емоції.
Метою кризової терапії є підтримка, заспокоєння та допомога людині впоратися з кризовою ситуацією. Та розвиток здатності вирішувати проблеми.
Катерина Степаненко
Катерина Степаненко – психолог, психотерапевт у напрямах когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), схема-терапія.
Ольга Попова
Ольга Попова – практичний психолог, магістр психології, терапевт у методі когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), схема-терапевт, сімейний коуч, тренер, член УАКПТ.