Яковенко Вікторія Юріївна
Яковенко Вікторія Юріївна – психотерапевт у напрямах когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) та схема-терапії.
Спеціалізація практики
Професійна діяльність
З січня 2023 р. приватна практика ФОП Яковенко В.Ю.
З березня 2023 по травень 2023 року психолог відділення денного перебування та реабілітації ТОВ «Дім Медицини» Одрекс, м. Одеса.
З червня 2022 до березня 2023 року залучений спеціаліст онкологічного відділення ТОВ «Дім Медицини» Одрекс, м. Одеса. Онкопсихолог. Кризове консультування. Підтримка пацієнтів, членів сімей. Індивідуальна консультаційна робота. Консультування відділу персоналу
З березня 2022 по вересень 2022 року Практикуючий психолог проекту «Ukraine mental health hotline». Ведення груп підтримки ВПО, біженців з України. Онлайн формат. Індивідуальне консультування на запит.
З 2021 року до теперішнього часу Проект «Майстерня особистості». Співавтор та тренер у програмі для підлітків.
З травня 2021 до березня 2022 року залучений спеціаліст відділення гострих респіраторних захворювань ТОВ «Дім Медицини» Одрекс, м. Одеса. Кризове консультування, підтримка сімей, корекційна робота з пацієнтами та персоналом.
Із серпня 2021 року до грудня 2021 року практичний психолог неврологічного відділення ООДКЛ. Консультування батьків, патодіагностика пацієнтів.
З 2019 року до теперішнього часу практикуючий нейропсихолог, приватна практика.
2020 залучений спеціаліст, нейропіхолог Медичний центр Kind, м. Одеса.
З 2019 року по сьогоднішній день фасилітатор ACDP/Міжнародна програма розвитку дитини. Вісім принципів позитивної взаємодії із дітьми. Проведення тренінгів за програмою.
З травня 2018 року до сьогоднішнього дня фасилітатор Міжнародної програми AVP (Альтернативи насильству в Україні). AVP Україна. Проведення тренінгів за програмою.
Серпень 2014-2016 волонтерська діяльність при Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону (ВМКЦ Південного регіону), м. Одеса.
Базова освіта
- Національний університет "Одеська юридична академія". Кафедра психології. (Здобувач рівня Магістр з 2021 року до теперішнього часу)
- Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова. Психолог, практичний психолог. Бакалавр. З відзнакою. (2018-2021)
- Одеське медичне училище. Спеціалізація – медична сестра (1991-1993 рр.).
Додаткова освіта
- Основи психотравматології та травмофокусованої КПТ (2023 р.)
- КПТ-модель консультування та супроводу при переживанні втрати (2023 р.)
- Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. Ушинського. «Особливості виникнення та симптоматика основних психічних розладів» (2023 р.)
- Чеський інститут психотравмотології та EMDR «Тренінг ASSYST Гуманітарний психосоціальний проект. EMDR» (Україна, 2023 р.)
- Інститут нейропсихотерапії. Програма "Traumafokus Basic Training", під керівництвом маг. Томаса Вебера (Відень, Австрія, 2023 р.)
- Українська асоціація нейропсихологів. "Когнітивно-поведінкова терапія в роботі з дітьми та підлітками" (2022 р.)
- ВАСВТ "Психологічна допомога при ПТСР". Викладач М. Бріц. Рига. (2022 р.)
- Тренінговий центр «Поза схемами». «Психоонкологія методом схематерапії» (Варшава, 2022)
- Проект «Psychologists. Support. Coeducation». Навички роботи із травматичним досвідом. Кризове консультування, психосоматичний аспект. Відновлення індивідуальних ресурсів. (2022 р.)
- Інтеграція майнфулнесу в консультування, коучинг та психотерапію (2020-2021 рр.)
- НАУ. «Імплементація програми розвитку та навчання у різних середовищах. Зразковий аналіз поведінки» (Київ, 2020-2021 р.)
- Інститут UP (Бостон). «Уніфікований протокол для трансдіагностичного лікування. Емоційні розлади. Пацієнти зі складними супутніми захворюваннями (2020 р.)
- Асоціація нейропсихологів України. Нейропсихологія у нейрореабілітації. Клінічна психологія та психотерапія (Одеса, 2019 р.)
- Українська асоціація екологічної психологічної допомоги. «Практика психологічно-педагогічної допомоги: екофасилітативний підхід» (Київ, 2019 р.)
- Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації Одеського національного університету імені І.І. Мечникова спільно з ГО «Центр Соціальних Ініціатив та Розвитку». «Психосоціальна корекція наслідків травматичних подій» (Одеса, 2018 р.)
- Навчання ВАСВТ за програмою «Когнітивно-поведінкова терапія» (2018-2021 рр.)
Зміни своє життя
Знайдіть свій внутрішній світ та щастя
Як позбутися панічних атак? 10 практичних порад
Вичерпний посібник з управління панічними атаками. Від дихальних технік та медитації до професійної терапії – дізнайтесь про 10 перевірених методів, які допоможуть вам впоратися з тривогою, покращити якість життя та набути емоційної рівноваги. Також, обговорюємо ризики неправильної діагностики та важливість професійного підходу до лікування.
Як отримати допомогу при депресії
Які методи отримання допомоги при депресії? Включаючи як професійну допомогу, так і стратегію самодопомоги. Наскільки важливою є підтримка з боку близьких, які ресурси можуть бути корисними у боротьбі з депресією? Обговоримо, які кроки можна зробити самостійно (тобто швидко і безкоштовно), щоб покращити свій психічний стан. І які можливості підтримки доступні для тих, хто страждає на депресію.
Як впоратися зі стресом та тривогою в умовах війни
Як впоратися зі стресом та тривогою в умовах війни. Консультація психотерапевта. Онлайн-трансляція та запис вебінару.
Що таке тривожний розлад? Діагностика та лікування
Що означає поняття тривожного розладу? Як його діагностують та лікують? Обговорюємо, як правильно визначити тривожний розлад, які симптоми є ключовими під час його діагностики. І які сучасні підходи до лікування можуть бути найефективнішими. Поговоримо про важливість комплексного підходу до лікування, включаючи медикаментозне лікування, психотерапію та зміну способу життя. Для забезпечення покращення стану та якості життя.
Що робити при панічній атаці вночі? Поради психолога
Обговоримо практичні кроки та методи, які допоможуть вам впоратися з панічною атакою вночі. Дізнайтеся, які техніки релаксації та дихальні вправи можуть допомогти у момент атаки. А також, як підготувати себе та свій простір для мінімізації нічних нападів паніки. Важливим є розуміння причин панічних атак. І як правильно реагувати в такі моменти, щоб полегшити симптоми та швидше повернутися до спокійного сну.
Що не можна робити за панічних атак? Як не зашкодити?
Розглянемо поширені помилки та дії, яких слід уникати під час панічної атаки. Чому деякі інтуїтивні реакції можуть справді посилити ситуацію? І що краще робити задля зниження інтенсивності нападу? Обговоримо, як важливо підтримувати спокій. Як слідувати ефективним методам самодопомоги для полегшення симптомів та запобігання подальшим атакам.